W sobotę, 11 czerwca odbędzie się 12. edycja popularnego w mieście Biegu Częstochowskiego.
W związku z organizacją tego wydarzenia w godz. 15-20 zamkniętych dla ruchu samochodów będzie kilkanaście ulic oraz zostaną wprowadzone zastępcze rozkłady jazdy dla kilku linii autobusów MPK.
Drogowcy zamkną dla ruchu kołowego: III al. NMP, ulicę Wieluńską, jezdnię na południowym parkingu Rynku Wieluńskiego, ul. Klasztorną, ul. Kubiny od ul. Ewy do ul. Klasztornej, ul. Ewy, ul. Wyszyńskiego na odcinku od ul. Ewy do ul. 7 Kamienic, ul. 7 Kamienic, ul. Pułaskiego na odcinku od ul. Kopernika do Al. NMP, ul. Popiełuszki na odcinku od Al. NMP do wjazdu na parking hotelu Mercure.
Ulica 3 Maja będzie drogą bez przejazdu (zamknięcie wjazdu w ul. Wieluńską przy Pasażu Biskupa Bareły). Nie będzie można także przejechać ul. Kubiny od skrzyżowania z ul. św. Jadwigi do skrzyżowania z ul. Ewy.
Ulica Wyszyńskiego będzie drogą bez przejazdu od skrzyżowania z ul. św. Jadwigi do skrzyżowania z ul. Ewy, natomiast ul. Waszyngtona będzie drogą bez przejazdu od skrzyżowania z ul. Stryjeńskiej do skrzyżowania z ul. Pułaskiego.
W ulicę Popiełuszki nie będzie można wjechać od strony al. Jana Pawła II.
Północna jezdnia III al. NMP będzie zamknięta, w godz. 8.00 – 20.00, a na południowej jezdni III al. NMP będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania w godz. 8.00 – 15.00.
Zamknięcie pozostałych ulic i południowej jezdni III al. NMP będzie obowiązywać w godz. 15.00 – 20.00.
Działalność parkingu przy ul. 7 Kamienic w rejonie Pasażu bp. Bareły na czas biegu będzie zawieszona.
Postoje TAXI w III al. NMP, na czas biegu będą zawieszone.
Dojazd do Klasztoru Jasnogórskiego w godz. 15.00–20.00 będzie jedynie możliwy od strony ul. św. Jadwigi i ul. Wyszyńskiego przez parking przy Domu Pielgrzyma.
Ponadto informujemy, że w sobotę 11.06.2022 r. zostaną wprowadzone objazdy linii MPK, które będą obowiązywały tylko w godzinach 14:00 – 21:00.
Linia nr 11
Kierunek Cmentarz św. Rocha: z Sobieskiego przez Pułaskiego i św. Kazimierza do św. Barbary
Kierunek KSSE Kusięcka/Legionów: z św. Barbary przez św. Augustyna do Pułaskiego
Linia nr 12
Kierunek Gnaszyn Dospel: z Sobieskiego przez Śląską i Kilińskiego do Alei Jana Pawła II
Kierunek Raków Dworzec PKP: z Alei Jana Pawła II przez Dąbrowskiego i Nowowiejskiego do Sobieskiego
Linia nr 15
Kierunek Kukuczki: z Sobieskiego przez Śląską i Kilińskiego do Alei Jana Pawła II i dalej Szajnowicza-Iwanowa
Kierunek Korkowa: z Szajnowicza-Iwanowa przez Aleję Jana Pawła II, Dąbrowskiego
i Nowowiejskiego do Sobieskiego
Linia nr 27
Kierunek Gnaszyn Dospel: z Sobieskiego przez Śląską i Kilińskiego do Alei Jana Pawła II
Kierunek KSSE Kusięcka: z Alei Jana Pawła II przez Dąbrowskiego i Nowowiejskiego do Sobieskiego
Linia nr 31
Kierunek Cmentarz Komunalny: z Sobieskiego przez Pułaskiego, św. Barbary do Kordeckiego
Kierunek Piłsudskiego: z Kordeckiego przez św. Barbary, św. Augustyna, Pułaskiego do Sobieskiego.
Na trasach objazdu obowiązują przystanki pośrednie.
Utrudnienia w ruchu:
http://mzd.czest.pl/Utrudnienia w ruchu:utrudnienia-w-ruchu-mzdit/12-bieg-czestochowski
Objazdy autobusów:
https://www.czestochowa.pl/objazdy-na-liniach?fbclid=IwAR0GLx6T79lK60tNDzplQjmHj8SmDyaIaHOQrL68mX7e0EciZ2bM8Ohe8BE