Logo
Menu
Profile na Facebook


Sponsorzy Klubu:

Świąteczny trening "Od świtu do zmierzchu" 201

W tym roku złożyło się, że Zabiegani Częstochowa obchodzą równe rocznice, w kwietniu było pięciolecie Klubu, piąty raz zorganizowaliśmy też Bieg Częstochowski, a teraz już po raz 5 zapraszamy w dniu 11 listopada br. na Świąteczny Trening „Od świtu do zmierzchu”.

Trening będzie miał miejsce jak dotychczas na terenie Promenady im. Czesława Niemena i Lasku Aniołowskiego.
Rozpocznie się o wschodzie słońca tj. o godzinie 6:49, a zakończy wraz z zachodem czyli o 16.04. Zabiegani będą pokonywali pięciokilometrowe pętle systemem sztafetowym.

Chcąc poprawić jeszcze komfort świętowania na sportowo Dnia Niepodległości wprowadzamy kilka drobnych zmian, które poniżej wytłuszczamy.
Zmiany biegaczy będą odbywały się co trzydzieści minut przy Centrum Handlowym Promenada.  (Zawsze punktualnie  o pełnej godzinie i jej połowie). Tam też zostanie ustawiony nasz namiot, w którym  będzie przebywał co najmniej jeden dyżurny.

Świąteczny trening jest otwarty dla każdego chętnego niezależnie od wieku i sprawności. Przewidywane tempo biegu ok. 6 min./km; tak, aby każdy bardziej lub mniej zaawansowany amator biegania mógł dołączyć do grona biegających i na sportowo uczcił Święto Odzyskania Niepodległości. Nie narzucamy też obowiązku  biegania w grupie tym bardziej,  że wielu z nas długodystansowców to indywidualiści i samotnicy.

Dziewięciogodzinny okres od świtu do zmierzchu członkowie SKLA Zabiegani podzielą między sobą tak, aby zawsze na trasie dyżurowało przynajmniej dwóch klubowiczów oraz jeden dyżurny w namiocie.
Oczywiście każdy z Nich sam indywidualnie, w zależności od sił i możliwości czasowych zadeklaruje wstępnie ile zamierza spędzić czasu i w jakich godzinach na trasie „niepodległościowego treningu”. Poszczególni dyżurni spiszą skrupulatnie,  kto biegał na ich  zmianie a po powrocie do domu opublikują listę na naszym  forum.  Po zakończeniu świątecznego biegania na podstawie zapisów dyżurnych  sporządzone zostaną zestawienia: liczby biegaczy, którzy wzięli udział w akcji, wspólnie przebiegniętego dystansu i liczby kilometrów pokonanych przez poszczególnych uczestników .

Świąteczny trening jest otwarty dla każdego chętnego niezależnie od wieku i sprawności. Jeśli tempo 6min./km byłoby dla Kogoś za szybkie może pokonać dowolny odcinek w miarę swoich możliwości. Również tzw. metodą Galloweya, czyli przeplatając odcinki biegu krótkimi marszami. Mile widziani będą także entuzjaści nordic walking. Część trasy pokryta jest nawierzchnią asfaltową więc i rolkarze mogą włączyć się we wspólne spędzenie wolnego dnia na sportowo.  Mamy nadzieje że również i w tym roku spotkamy się licznie na trasie treningu.
Zachęcamy także do manifestowania przywiązania do barw narodowych i ozdobienie ubiorów elementami w barwach biało-czerwonych.


Stowarzyszenie KLA Zabiegani Częstochowa

 

Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
Lista zawodników, którzy wzięli udział w treningu "Od świtu do zmierzchu" pdf 457,14 KB Pobierz
Aktualności