Logo
Menu
Profile na Facebook


Sponsorzy Klubu:

"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna." - Seneka Młodszy


To już po raz czwarty Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych ZABIEGANI CZĘSTOCHOWA dla uczczenia Dnia Niepodległości przeprowadzi przeprowadzi 11 listopada świąteczny trening „Od świtu do zmierzchu” na terenie Promenady im. Czesława Niemena i Lasku Aniołowskiego. Z tego powodu zapraszamy wszystkich przyjaciół naszego Klubu oraz entuzjastów biegania i aktywnego spędzania wolnego czasu do przyłączenia się do naszego treningu.

 

Trening rozpocznie się o wschodzie słońca tj. o godzinie 6:53, a zakończy wraz z zachodem czyli o 16:01. Zabiegani będą pokonywali pięciokilometrowe pętle systemem sztafetowym. Start i meta każdej zmiany na początku Promenady. Zmiany biegaczy będą odbywały się co trzydzieści minut; zawsze o pełnej godzinie i jej połowie. Przewidywane tempo biegu ok. 6 min./km; tak, aby każdy bardziej lub mniej zaawansowany amator biegania mógł dołączyć do grona biegających i na sportowo uczcił Święto Odzyskania Niepodległości.

 

Dziewięciogodzinny okres od świtu do zmierzchu członkowie SKLA Zabiegani podzielą między sobą tak, aby zawsze na trasie dyżurowało przynajmniej dwóch klubowiczów. Oczywiście każdy z Nich sam indywidualnie; w zależności od sił i możliwości czasowych zadeklaruje wstępnie ile zamierza spędzić czasu i w jakich godzinach na trasie „niepodległościowego treningu”. Po zakończeniu świątecznego biegania sporządzone zostaną zestawienia: liczby biegaczy którzy wzięli udział w akcji, wspólnie przebiegniętego dystansu i liczby kilometrów pokonanych przez poszczególnych uczestników. Świąteczny trening jest otwarty dla każdego chętnego niezależnie od wieku i sprawności. Jeśli tempo 6min./km byłoby dla Kogoś za szybkie może pokonać dowolny odcinek w miarę swoich możliwości. Również tzw. metodą Galloweya, czyli przeplatając odcinki biegu krótkimi marszami. Mile widziani będą także entuzjaści nordic walking. Część trasy pokryta jest nawierzchnią asfaltową więc i rolkarze mogą włączyć się we wspólne spędzenie wolnego dnia na sportowo.  Mamy nadzieje że również i w tym roku spotkamy się licznie na trasie treningu. ZAPRASZAMY!
Zachęcamy także do manifestowania przywiązania do barw narodowych i ozdobienie ubiorów elementami w barwach biało-czerwonych.


Zarząd SKLA Zabiegani Częstochowa

 

Aktualności