Logo
Menu
Profile na Facebook


Sponsorzy Klubu:

Wszystko zaczęło się od biegania. Biegacze amatorzy z Częstochowy na początku „znali się tylko z widzenia”. Wiadomo jak spotyka się Kogoś raz, drugi i kolejny na ścieżkach biegowych, czy zawodach to mniej więcej człowieka się kojarzy. 

W dobie internetu kiedy szybko pojawiły się portale dla biegaczy takie jak bieganie.pl, biegajznami.pl, maratonypolskie.pl biegacze zaczęli się identyfikować na forach internetowych. Ponieważ biegajznami.pl jest typowym forum biegaczy zarówno tych początkujących jak i zaawansowanych już w październiku 2004 roku częstochowianka o nicku “Cewuneta” zainicjowała wątek w dziale “Wszystkie Grupy”. Od tego momentu biegacze amatorzy z naszego miasta mogli wymieniać informacje o treningach, zawodach, oraz umawiać się na wspólne bieganie przez internet.

Ta nieformalna grupa biegowa w różnych okresach czasu bardziej lub mniej liczebna i aktywna ożywiła się w zasadzie po jesiennej edycji akcji “Polska Biega” w roku 2007. Mniej więcej od tego czasu biegacze rozpoczęli regularne cotygodniowe spotkania biegowe w Alei Brzozowej /ulicy Bialskiej/ Wspólne bieganie, dyskusje, a co za tym idzie bliższe poznanie się zbliżyły biegaczy - forumowiczów i zapoczątkowały wizję wspólnych startów. W marcu 2008 czteroosobowa ekipa wystąpiła w prestiżowym 12 Godzinnym Podziemnym Biegu Sztafetowym w kopalni soli w Bochni jako sztafeta “biegajznami.pl Częstochowa”. Już przed startem w Bochni w poruszanych tematach na biegowych spotkaniach pojawiała się myśl i przymiarki do powołania stowarzyszenia biegaczy amatorów. Po tej kapitalnej imprezie idea stowarzyszenia stała się sprawą pierwszoplanową. Rozpoczęto dyskusje nad przyszłą nazwą, rodzajem stowarzyszenia, statutem, regulaminem itd. Dnia 5 kwietnia 2008 grupa założycielska podjęła decyzję o powołaniu stowarzyszenia biegaczy pod nazwą *ZABIEGANI*. Propagujemy bieganie jako najprostszą formę aktywności ruchowej. Marzymy, że wspólnym wysiłkiem uda nam się sprawić, że i Częstochowa zaistnieje w przyszłości na mapie biegowej Polski

Aktualności