Logo
Menu
Profile na Facebook


Sponsorzy Klubu:

12 Bieg Częstochowski - wyniki, zdjęcia, relacje

Bardzo dziękujemy Wam za udział w 12 Biegu Częstochowskim.

 

Wyniki

Zapraszamy do obejrzenia wyników 12 Biegu Częstochowskiego


Galerie zdjęć

ZmierzymyCzas.pl - zdjęcia z punktu start/meta

ZmierzymyCzas.pl - zdjęcia z punktu pomiarowego

Życie Częstochowy i Powiatu - relacja i zdjęcia

Dziennik Zachodni - relacja i zdjęcia

Gazeta Wyborcza - relacja i zdjęcia

CZESTOCHOWA.NASZEMIASTO.PL - relacja i zdjęcia

Iga Papińska - zdjęcia

Mateusz Sowada - filmik

Gazeta Regionalna - zdjęcia

Gazeta Regionalna - filmik

Zabiegani Częstochowa - filmik ze startu

Zabiegani Częstochowa - filmik z punktu start/meta po pierwszym okrążeniu

Zabiegani Częstochowa - filmik z finiszu Krzysztofa Arabasa

Zabiegani Częstochowa - filmik z finiszu ostatniego zawodnika

Paweł Fijałkowski - zdjęcia cz. I

Paweł Fijałkowski - zdjęcia cz. II

Paweł Fijałkowski - zdjęcia cz. III

Paweł Fijałkowski - zdjęcia cz. IV

Daniel Wojtasiński - zdjęcia cz. I

Daniel Wojtasiński - zdjęcia cz. II

Daniel Wojtasiński - zdjęcia cz. III

Daniel Wojtasiński - zdjęcia cz. IV

TV Orion - relacja filmowa

RawTime dla Zabiegani Częstochowa - oficjalny filmik z 12 Biegu Częstochowskiego

 

Kolejne galerie będą dodawane do tego artykułu.

Podziękowania

Drodzy biegacze, sponsorzy, partnerzy, wolontariusze, przedstawiciele: Urzędu Miasta Częstochowy, instytucji i firm, służb mundurowych, Klasztoru jasnogórskiego, mediów, kibice, mieszkańcy Częstochowy,

w imieniu wszystkich członków Stowarzyszenia Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa, chcę Wam ogromnie podziękować za udział oraz wsparcie organizacyjne 12 Biegu Częstochowskiego.

Podejmując decyzję o organizacji tej edycji, po długiej przerwie spowodowanej pandemią byliśmy pełni obaw, czy przyjedziecie do nas?

Cóż, nie zawiedliście, a my dołożyliśmy wszelkich starań byście tej decyzji nie żałowali.

Trud i ogrom pracy wynagradzacie nam będąc w tym dniu z nami, bo to przecież dla Was robimy.

Wielkie święto biegowe w Częstochowie to tradycja, której musiało stać się zadość i mimo, że 12 Bieg Częstochowski za nami, to wzruszenie i radość towarzyszyć nam będą jeszcze długo.

Tęskniliśmy bowiem za tymi emocjami, których nam dostarczacie, dobrze było Was zobaczyć, uścisnąć dłoń, porozmawiać, wręczyć piękny medal i pogratulować sukcesów.

Dużo dobrej energii wygenerowaliśmy wszyscy wspólnie, niech będzie ona motorem napędowym do realizacji kolejnych wyzwań.

Dziękuję, wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę by ten bieg był jeszcze piękniejszy.

Chcę też przeprosić za drobne potknięcia oraz niedogodności, które są nieodzownym elementem, gdy dzieją się wielkie rzeczy.

 

Zabiegani Częstochowa, a Wam bardzo pięknie dziękuję, za ogrom wspaniałej pracy, cały włożony wysiłek i trud. Jesteście najlepsi!

Jestem z Was wszystkich bardzo dumna! I szczęśliwa, że jestem częścią tak wspaniałej społeczności.

 

Odpocznijcie wszyscy, napiszcie jak Wam było i przybądźcie do nas za rok!

 

ze sportowym pozdrowieniem

Magdalena Trzepizur

Prezes SKLA Zabiegani Częstochowa

Dyrektor 12 Biegu Częstochowskiego

 

Informacje organizacyjne 12 Biegu Częstochowskiego

Biuro zawodów zlokalizowane w Hali Sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza Al. NMP 56 (wejście od ul. Racławickiej (adres do GPS - ul. Racławicka 32)) czynne będzie:
- w piątek, 10 czerwca 2022 od godziny 17:00 do 19:00,
- w sobotę, 11 czerwca 2022 od godziny 12:30 do 16:45.
 
Prosimy, aby odbierając pakiet każdy znał swój numer startowy, gdyż jest on potrzebny do weryfikacji. Nadany numer startowy będzie można sprawdzić w biurze zawodów – będą tam wywieszone listy z numerami.
 
W biurze zawodów przyjmowane będą zgłoszenia do biegu oraz opłata startowa w wysokości 120 zł.
 
Zawodnicy startujący w biegu podczas weryfikacji muszą okazać dokument tożsamości, zawodnicy niepełnoletni muszą posiadać zgodę prawnych opiekunów na uczestnictwo w biegu (podpisane oświadczenie w biurze zawodów przez rodzica lub opiekuna prawnego po przedstawieniu dokumentu tożsamości).
 
Przypominamy również, że zgodnie z regulaminem X Mistrzostw Polski Budowlanych i Architektów zawodnicy, którzy zgłosili swoje uczestnictwo w tej klasyfikacji muszą potwierdzić swoje kwalifikacje zawodowe poprzez okazanie w dniu biegu, w biurze zawodów, świadectwa potwierdzającego takie uprawnienia zawodowe.
 
Dojście/dojazd do Biura Zawodów:
=> Dojście / dojazd z dworca PKP Częstochowa - wyjście w kier. al. Wolności. Dojazd - z placu przed dworcem tramwaj wszystkie linie kierunek: Fieldrofa Nila (centrum) - dystans: jeden przystanek. Następnie dojście Aleją NMP w kierunku klasztoru Jasna Góra, następnie przez plac Biegańskiego i dalej Aleją NMP. Ok. 150 m za placem - w prawo, dalej ul. Kossak - Szczuckiej (ok. 100m), następnie przy basenie w lewo w ul. Racławicką - dalej ww. ulicą do biura zawodów - Hala Sportowa IV LO - ok. 150 m.
=> Dojście / dojazd z dworca PKS Częstochowa - wyjście w kier. al. Wolności. Dojazd - z przystanku przed dworcem tramwaj wszystkie linie kierunek: Fieldrofa Nila (centrum) – dystans: dwa przystanki. Dalsza droga - jak wyżej opisane.
=> Dojście lub dojazd z dworca PKP Częstochowa STRADOM - w lewo ul. Pułaskiego ok. 1500 m - do Alei NMP (po lewej widoczna Jasna Góra), po przekroczeniu Alei NMP dalej prosto ul Popiełuszki ok 100 m, za hotelem Mercure - Patria w prawo w ul Racławicką do biura zawodów Hala Sportowa IV LO - ok. 150 m.
 
Start biegu:
Sobota, 11 czerwca 2022 godzina 17:30. Częstochowa, III Aleja NMP w okolicach Miejskiej Galerii Sztuki
 
Program zawodów:
12.30 - otwarcie Biura Zawodów
16.45 - zamknięcie Biura Zawodów
17.10 - rozgrzewka
17.20 - powitanie zawodników na linii startu
17.30 - start biegu
19.15 - wręczenie nagród zwycięzcom w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn
19.30 - wręczenie nagród zwycięzcom w pozostałych klasyfikacjach i losowanie upominków.
 
Regulamin X Mistrzostw Polski Budowlanych i Architektów w ramach 12 Biegu Częstochowskiego:

Trasa:

Upoważnienie do odbioru pakietu startowego
Istnieje możliwość odbioru pakietu przez upoważnioną do tego osobę. Wystarczy wydrukować formularz upoważnienia (http://www.zabiegani.czest.pl/attachment/id/161/0) oraz oświadczenie zawodnika (http://www.zabiegani.czest.pl/attachment/id/162/0), dokładnie je wypełnić, czytelnie podpisać, a następnie przekazać upoważnionej osobie (wraz z kserokopią dokumentu tożsamości do wglądu), która w Waszym imieniu przyjdzie do biura zawodów. Pamiętajcie o dołączeniu kopii (do wglądu) odpowiedniego dokumentu w przypadku uczestniczenia w rywalizacji X MP Budowlanych i Architektów.

Punkty z wodą na trasie:
Punkty z wodą będą znajdować się na 7 km biegu.
 
Posiłek regeneracyjny:
Po biegu zapraszamy jego uczestników na posiłek. Punkt wydawania posiłków znajdować się będzie pod filarami Miejskiej Galerii Sztuki – po prawej stronie sceny. Posiłek zostanie wydany za okazaniem numeru startowego.
 
Prysznice i szatnie:
Dla uczestników 12 Biegu Częstochowskiego udostępnione zostaną prysznice oraz szatnie znajdujące się w Hali Sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza. Dodatkowe toalety typu toi-toi na terenie parkingu Miejskiej Galerii Sztuki - od ul. Racławickiej.
 
Depozyt:
Depozyt będzie się znajdował w Hali Sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza.
 
Parkingi:
Lokalizacja parkingów: ul. Racławicka, ul. Kossak - Szczuckiej, ul. 7-u Kamienic, Pasaż Bareły (wjazd od ul. 7-u kamienic), parking - błonia za Jasna Górą, ul. 3-Maja, parking przy d. Cepelii, ul. Jasnogórska, ul. Żwirki i Wigury, miejsca parkingowe w rejonie placu Biegańskiego.
 
Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej - unikniemy korków, kłopotów z parkowaniem i zmniejszymy emisję spalin i CO2. Wszystkie tramwaje i większość linii autobusowych kursują normalnie (niektóre autobusy mają zmienione trasy z uwagi na bieg w godz ok. 17-19).

 

Śląska Okręgowa Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej - sponsor 12 Biegu Częstochowskiego

Śląska Okręgowa Izba Architektów RP  - jeden z 16 okręgów samorządu zawodowego architektów w Polsce. Izba Architektów obchodzi w tym roku swoje XX-lecie. Zrzesza w Polsce ponad 13 000 architektów z uprawnieniami do projektowania, z czego ponad 1500 ze Śląska, w tym 123 architektów pracujących zawodowo w okolicach Częstochowy. Celem Izby Architektów jest ochrona przestrzeni i architektury jako dobra publicznego. Architekci jako zawód zaufania publicznego zobowiązani dbać o dobre relacje nie tylko w przestrzeni publicznej, ale także pomiędzy architektami a ich klientami. Nasze działania realizujemy na wielu polach.

Wydajemy dwumiesięcznik Zawód: Architekt – magazyn, w którym opisujemy świat za pomocą architektury. Na portalu Warsztat: Architekta dostarczamy narzędzia  i wiedzę niezbędną w pracy architekta, a także szkolimy naszych członków. Dbamy też o prawidłowy przebieg konkursów architektonicznych i zamówień publicznych. Współpracujemy z zagranicznymi organizacjami, by znaleźć odpowiedź na globalne problemy. Walczymy o lepsze prawo budowlane, które usprawni procesy inwestycyjne w Polsce. Pomagamy nie tylko samym architektom, ale też klientom, z którymi na co dzień współpracujemy. Dbamy o naszą przestrzeń edukując młodzież w programie Kształtowanie przestrzeni, dzięki któremu w blisko stu placówkach oświatowych przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjne dla ponad 2000 uczniów. Czynnie wspieramy wszelkie inicjatywy związane z rozwojem naszych członków, patronując lub organizując wydarzenia naukowe, kulturalne a także sportowe.

X Mistrzostwa Polski Budowlanych i Architektów to kolejne wydarzenie w którym chcemy wspierać naszych członków.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z architektami zapraszamy do Izby Architektów RP. Znajdziecie nas też na grupie na facebooku pt. ZNAJDŹ ARCHITEKTA, a osoby poszukujące pracy być może znajdą ją na grupie PRACA DLA ARCHITEKTA. Zadbajmy wspólnie o trwałość, użyteczność i piękno architektury.

https://www.izbaarchitektow.pl/

https://www.facebook.com/izbaarchitektowrp/

http://slaska.iarp.pl/

https://pl-pl.facebook.com/slaska.iarp/

Przynieś nakrętki! Wkręć się w pomaganie!

Jedną z akcji towarzyszących 12 Biegowi Częstochowskiemu będzie zbieranie nakrętek na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. W kilku punktach będą stały pojemniki, do których będzie można je wrzucić.
 
Nakrętki skupuje i odbiera firma recyklingowa a pozyskane środki pozwalają na zakup niezbędnych zwierzętom rzeczy oraz na drobne inwestycje
 
Nakrętki można dostarczać wprost do schroniska, punkty zbiórki są też w niektórych sklepach. Będzie je można również zostawić na 12 Biegu Częstochowskim.

Zamiast wyrzucać nakrętki, przynieś je na Bieg Częstochowski i pomóż zwierzętom z Częstochowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt!
Aktualności